* welcomeايستگاه خنده و شوخی فروشگاه شعبده بازی استار مجیک (اولین فروشگاه رسمي شعبده بازی در شمال کشور)
 

 

 1
 
 
 

 مرد نقابدار کیست؟
همیشه شعبده بازها در جستجوی بهترین راه برای فریفتن ذهن جست وجوگر و کنجکاو تماشچیان خود بوده­اند و برای همین است که تاکنون کمتر شعبده بازی جرأت فاش کردن آنچه پشت صحنه این نمایش های شگفت انگیز می گذرد داشته است اما مرد نقابدار تصمیم گرفته پرده از تمامی این رازهای بزرگ بردارد.
او مشهورترین کسی است که از چند سال قبل پرده های جادو را کنار زده وبه فاش کردن رازهای شعبده بازان مشهوری مانند کریس آنجل پرداخته است. مرد نقابدار در ابتدا همیشه در اجرای برنامه هایش نقاب به چهره داشت ممکن است فکرکنید که او از ترس شعبده بازهایی که دست آن ها را رو کرده این کار را می­کند تا هویتش مخفی بماند اما اصلا این طور نیست. این مرد کسی نیست جز (وال والنتینو) شعبده باز، بازیگر و مجری اهل لاس وگاس.
او برای جذاب تر شدن برنامه هایش چهره اش را مخفی می کند. برای اینکه به همه بگوید (شما هم اگر بخواهید می توانید شعبده باز برتر زمان شوید) یکی از کسانی که از او انتقاد می کند کریس انجل است، شعبده بازی که ادعا میکند قدرتی ماورایی دارد و کارهایش به هیچ وجه شعبده بازی و تردستی نیست.
او می گوید (رازگشایی حقه های شعبده بازی، کار کثیفی است، مسئولان این برنامه به قدر کافی خلاق و بااستعداد نیستند. چون چیزی را که آنها نشان می دهند تکنیک­های اصلی حقه ها نیست، البته از اینکه حقه­هایش رازگشایی شده است و از جذابیت نمایش­هایش کم شده عصبانی است) وال والنتیو در سال 1956 متولد شد. او در خانواده ای از دو فرهنگ متفاوت به دنیا امد پدرش یک مهاجر ترک و مادرش اهل ایتالیا بود. والنتينو پنج سال بیشتر نداشت که پدرش برای او یک حقه ساده با توپ و گلدان اجرا کرد و این طور بود که پسر بچه پنج ساله برای اولین بار چشمانش به جادو باز شد و از آن زمان وارد این دنیای اسرارآمیز شد و حتی در اوقات فراغتش هم حقه­های شعبده بازی را دنبال می کرد. او استعداد زیادی در این زمینه از خود نشان داد تا جایی که در 11 سالگی در مهمانی­های کودکانه و مدارس اجراهای شگفت انگیزی را برای همسن و سال هایش به نمایش می گذاشت.
والنتینو آنقدر به شعبده علاقه پیدا کرده بود که پس از اتمام دوران دبیرستان، به این نتیجه رسید که با تحصیل به جایی نمی رسد و برای همین تصمیم گرفت درس و مدرسه را رها کند. والنتینو برای آینده اش نقشه­ای دیگر در سر داشت، او در رویای شعبده باز شدن به سر می برد و از این رو تصمیم گرفت تا وقتی یک شعبده باز حرفه ای نشده تلاشش را ادامه بدهد.
والنتینو آنقدر در کارش پیشرفت کرده بود که ابتدا به هالیوود و در پایان دهه 80 به لاس وگاس راه یافت و حتی پس از آن چندین برنامه در تلویزیون اجرا کرد و به عنوان یکی از بهترین شعبده بازان شناخته شد.
حالا دیگر وال والنتينو به شهرت رسیده بود و حقه های شعبده بازی را به خوبی می دانست تا اینکه تصمیم گرفت در برنامه ای تلویزیونی، انقلابی به پا کند: کاري که تا به حال هیچ شعبده بازی تا آن زمان انجام نداده بود.
ازآن جه که والنتينو شعبده باز مشهور و محبوبی بود، به مسئولان شبکه فاکس تی وی پیشنهاد کرد که می­خواهد برنامه­ای به نام (بزرگترین اسرار دنیای جادوگری) را در تلویزیون به اجرا درآورد و در آن راز حقه های قدیمی شعبده بازی را به نمایش بگذارد، البته با هویتی پنهان تا هیچ کس او را نشناسد. این پیشنهاد والنتینو با استقبال بسیار زیاد مسئولان شبکه مواجه شد و قرارداد مالی بسیار سنگینی بین آنها بسته شد، برنامه که پخش شد والنتینو علاوه بر حقه­های قدیمی، راز شعبده های جدیدی را که به تازگی توسط شعبده بازهای مشهور به اجرا در آمده بود نیز برای بیننندگان فاش کرد.
این کار والنتینو بسیاری از شعبده بازان، مخصوصاً کسانی را که ادعا می کردند کار آنها شعبده نیست و آنها نیروی ماورایی دارند را خشمگین کرد چرا که فاش شدن اسرار جادو موقعیت حرفه ای شعبده بازها را بسیار به خطر انداخت و آنها فکر کردند حقه­هایشان دیگر برای کسی جذاب نیست اما هنوز هیچ کس مرد نقابدار که چنین آشوبی را در دنیای شعبده به پا کرده بود نمی­شناخت. اجرای این نمایش­ها آنقدر غیرمنتظره بود که مرد نقابدار با این برنامه شهرت جهانی پیدا کرد. البته او توجیه خوبی برای کار خود داشت. والنتینو ادعا می کرد که می­خواست با آشکار کردن راز پشت پرده
حقه­ها، شعبده بازان را به طراحی نمایش های جدید و خلاقانه مجبور کند و کودکان را ترغیب کند تا به دنبال این حرفه بروند نه اینکه آن را غیر واقعی و دور از دسترس ببینند. او در سال 2007 مدرسه ای نیز به نام (آکادمی سحر و جادوی مرد نقابدار) تأسیس کرد تا نسل جدید از شعبده بازان را تربیت کند.